Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Wznowienie umowy leasingu

Wznowienie umowy leasingu - problem przez Covid

Facebook
Więcej
2 lata 8 miesiąc temu - 2 lata 8 miesiąc temu #83 przez Analityk
Z praktyki naszej kancelarii...
W przypadku wypowiedzenia umowy leasingu warto negocjować warunki wznowienia - jeśli przedmiot leasingu jest potrzebny w prowadzonej działalności. Należy pamiętać, że w przypadku skutecznego wypowiedzenia umowy leasingu należy zwrócić przedmiot a finansujący może żądać zapłaty przyszłych rat pomniejszonych o korzyści - zgodnie z art. 70915 k.c. Z praktyki jednak wynika, iż firma leasingowa bardzo często wadliwie rozlicza umowy leasingu. W szczególności:
- wadliwie dyskontuje przyszłe raty (nalicza bezprawnie odsetki)
- dokonuje sprzedaży przedmiotu po rażąco niskiej cenie
- nalicza bezzasadnie kary umowne
- nie zwraca nadwyżki z kontraktu

Mając na uwadze powyższe, warto wznosić kontrakt. Zachowamy wówczas przedmiot leasingu, który pozwoli osiągać pożytki a także mamy możliwość wykupu przedmiotu leasingu za wartość końcową wskazaną w umowie. 

Obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się COVID-19, jak również konsekwencji wprowadzonych ograniczeń o charakterze administracyjnym, mających na celu zapobieganie oraz zwalczanie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a także rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi wywołanej tym wirusem, pozwala bardzo często na skuteczne negocjowanie z firma leasingową warunków wznowienia. 

Zapraszam po więcej informacji na stronę www.strefaleasingu.pl - sekcja:  Wznowienie umowy leasingu
Ostatnia2 lata 8 miesiąc temu edycja: Analityk od.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.061 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:30489 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:27222 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:27695 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:26749 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu…

21-06-2016 Wyświetleń:26309 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:28400 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony