Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Wznowienie umowy leasingu

Topic-icon Jak wznowić umowę leasingu?

Facebook
Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #46

Witam wszystkich
Firma leasingowa wypowiedziała mi umowę leasingu z powodu niezapłacenia składki ubezpieczeniowej. Sprawa została skierowana do firmy windykacyjnej zewnętrznej. Okazuje się, że na obecnym etapie mogę wznowić umowę ale po wpłacie 1000 zł za windykację, 1000 zł za wznowienie i po zapłacie zalęgłości? Czy istnieje inny sposób, mniej kosztowny? Jak wznowić umowę bezpośrednio w firmie leasingowej a nie przez firmę trzecią (windykacja)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #49

Proponuję negocjować, negocjować i negocjować. Trudno jest wynegocjować niższe koszty niż te ujęte w tabeli opłat i prowizji ale trzeba próbować: mail, list, telefon. Może uda się rozłożyć na dwie raty. Niestety rygory umów leasingowych nie należą do liberalnych. Jak sprawa trafia do podmiotu zewnętrznego (windykacja zewnętrzna) to w praktyce tylko ten podmiot jest umocowany do podejmowania decyzji. Na etapie, o którym Pan pisze Firmy leasingowe odsyłają najczęściej do windykatora. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #50

Miałem podobną sytuację w Idea Leasing. Musiałem niestety zapłacić bezwarunkowo wszystkie koszty dodatkowe. W Impuls Leasing negocjowałem i zapłaciłem połowę kosztów ale nie było windykacji zewnętrznej tylko ich wewnętrzny departament windykacji.
Brak zapłaty niestety może oznaczać rozwiązanie umowy i problemy oraz stres.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.072 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:18360 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:17039 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:16706 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:16739 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu

21-06-2016 Wyświetleń:16410 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:17624 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony