Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Wypowiedzenie umowy leasingu

Topic-icon Wypowiedzenie umowy leasingu z opłatą

Facebook
Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #4

Witam
Mam zaległość na umowie leasingu w Getinie. Dostałem wypowiedzenie umowy leasingu z warunkiem, że jeśli zapłacę zaległości w terminie wyznaczonym, Getin cofnie wypowiedzenie. Dodatkowo GL naliczył opłatę manimulacyjną ponad 2 tys. zł. Czy taka opłata jest legalna i czy podlega negocjacjom? Proszę o pilna pomoc z uwagi na terminy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #6

Szanowny Panie, prawdopodobnie leasingodawca dołączył tabelę opłat i prowizji do umowy leaisngu. Umowa została podpisana przez strony profesjonalne (dwie firmy: leasingodawca i leasingobiorca). Zgodnie z taką tabelą zaakceptował Pan - domyślam się - opłatę za wznowienie umowy, przy spełnieniu określonych warunków.
Proponuję na tym etapie ponegocjować z firmą leaisngową, spłacić zaległość lub zawnioskować o rozłożenie np. na dwie raty.
Opłata, o której Pan pisze oczywiście budzi kontrowersje. Jednak proszę pamiętać, że firma leaisngowa ma w tym przypadku przewagę. Może skutecznie wypowiedzieć umowę leasingu w oparciu o zapisy samej umowy oraz art. 70913
Pozdrawiam :-)

Za tę wiadomość podziękował(a): AsMax

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #7

Dziękuję za szybką odpowiedź. Zadzwoniłem do Getinu. Mają podesłać mi swoją propozycję. Poprosili tylko o podsumowanie KPiR oraz Pit za 2015. Wstępnie rozłożą mi zaległość na dwie raty. Anulują połowę opłaty manipulacyjnej.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #15

Witam. Często opłaty i zasady obsługi umów leasingowych są niekorzystne dla korzystających. Z przywileju ochrony korzysta finansujący w sposób nieproporcjonalny na mocy samych przepisów ustawy. Umowa leasingu jest umową adhezyjną. Warto jednak na każdym etapie podejmować próby negocjacji warunków na etapie podpisania umowy oraz jej obsługi. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #34

Dzięki za pomoc. Zapłaciłem I ratę. Umowa wznowiona :-))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.284 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:15972 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:15104 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:14372 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:14911 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu

21-06-2016 Wyświetleń:14574 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:15604 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony