Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Wypowiedzenie umowy leasingu

Problem z leasingem

Facebook
Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #71 przez Trans-Lech
Witam,
pilnie proszę o pomoc w mojej sprawie.
Mianowicie mam taki problem: w lipcu 2015 roku mój ojciec zawarł umowę leasingową na swoją firmę, w sierpniu 2015 ojciec zmarł. Do tej pory faktury za leasing przychodziły na jego firmę, mimo że jego działalność zamknąłem zaraz po jego śmierci. Wszystkie faktury do kwietnia 2017 roku płaciłem z własnych funduszy, jednak teraz chciałbym pozbyć się przedmiotu leasingu, który de facto nie jest przepisany na moją działalność. Dodam, że ja wraz z moją mamą odziedziczyliśmy spadek po ojcu każdy z nas w 1/2 części. Chciałem się dowiedzieć, czy istnieje możliwość oddania przedmiotu leasingu, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, lub przepisania leasingu na obcą osobę (sprzedaż leasingu innej firmie).
Jeszcze raz proszę o doradę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #72 przez Analityk
Replied by Analityk on topic Problem z leasingem
Dzień dobry
Co do zasady przedmiot leasingu powinien być zwrócony finansującemu w przypadku zakończenia działalności leasingobiorcy. Proszę podesłać skany:
- umowy leasingu wraz z harmonogramem i OWUL
celem analizy stanu faktycznego i zweryfikowania rozliczenia umowy (per saldo dodatnie / ujemne) po zwrocie auta.
adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dokonamy analizy bezpłatnie i omówimy ewentualne szczegóły w korespondencji mailowej.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #73 przez Analityk
Replied by Analityk on topic Problem z leasingem
Dzień dobry

Wysłaliśmy do Państwa maila z kancelarii z informacją w zakresie rozliczenia kontraktu zgodnie z matematyką finansową oraz obowiązującymi przepisami.
Zapraszam do współpracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.282 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:18956 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zosta(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:17532 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Art(...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:17245 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni (...)

Flota własna czy leasingowana – korzy…

22-06-2016 Wyświetleń:17203 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówn(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasing…

21-06-2016 Wyświetleń:16846 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość (...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:18127 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadk(...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony