Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Windykacja przedmiotu leasingu

Topic-icon Agresywny windykator w leasingu

Facebook
Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #24

Dzień dobry
Pilnie potrzebuję pomocy. Mam wypowiedzianą umowę leasingu. Zaległe są dwie raty. Środki na zapłatę będę miała za tydzień. Niestety windykator z firmy Casus jest bezwzględny. Straszy mnie, że sprawa została już zgłoszona na policję, że auto zostanie zatrzymane i odholowane na mój koszt. Tłumaczę, że zapłacę za tydzień kiedy otrzymam przelew za kontrakt od zleceniodawcy. Na nic tłumaczenia. Upiera się na zapłatę od razu i nie podaje nawet informacji jakie będą koszty windykacji i czy umowa zostanie wznowiona. Firma leasingowa przekierowuje mnie do firmy windykacyjnej zewnętrznej, właśnie do tego agresywnego gościa, który nie odpuszcza. Żąda wydania auta. Ja tłumaczę, że auto jest mi potrzebne i problem płynności jest chwilowy. Co mam robić aby przekonać go, że wpłata będzie dosłownie za kilka dni? Dzwoni kilka razy dziennie. Był nawet dwa razy pod firmą ale auta nie było na placu. Nie wiem czy nie oddać auta i się poddać, bo sytuacja jest strasznie nerwowa :-(
Mag

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #25

Szanowna Pani
Niestety obsługa umowy leasingu na etapie windykacyjnym nie należy do rzeczy przyjemnych. Nie oznacza to jednak, że niekulturalne zachowanie windykatora znajduje usprawiedliwienie lub wytłumaczenie. Wszystko zależy od kultury osobistej pracowników korporacji. Procedury to jedno, natomiast sposób działania to drugie.
W tej sytuacji proponuję do windykatora zwracać się kulturalnie i stanowczo. To pracownik windykacji powinien wykonywać swoje zadanie ale bez chamstwa i obrażania / straszenia. Zatem określiła Pani czas na zapłatę i wyciągnęła Pani swoją dłoń do windykacji oraz korporacji leasingowej. Wydaje się, że kompromis jest nadal możliwy.
Po pierwsze proszę uzyskać informację, czy wpłata zaległości doprowadzi do wznowienia umowy.
Po drugie trzeba ustalić, jakie koszty z tytułu wznowienia i windykacji będzie musiała Pani ponieść.
Po trzecie, jeśli okaże się, że nie ma woli na wznowienie umowy - to pojazd trzeba jak najszybciej oddać aby uniknąć zarzutów karno-prawnych oraz naliczenia kary za bezumowne korzystanie z przedmiotu leasingu (najlepiej oddać auto samodzielnie na plac do leasingu - niższe koszty).
Proponuję spróbować i nie poddawać się. Jak się nie uda, zawsze pozostaje perspektywa ugody w rozliczeniu kontraktu lub spór sądowy. Oddanie auta do leasingu również daje Pani możliwość na dalsze negocjacje w zakresie wznowienie umowy. Wszystko zależy od pieniędzy i woli stron. Powodzenia! :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #36

Witam
Nie miałam wyboru. Windylkator tak naciskał, że oddałam auto na plac. Teraz czekam na rozliczenie zaległości. Napisałam do leaisngu maila o wznowienie. Zobaczymy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.073 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:18360 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:17039 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:16706 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:16739 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu

21-06-2016 Wyświetleń:16410 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:17624 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony