Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Sprzeciw na pozew

Sprzeciw na pozew

Facebook
Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #43 przez Adam
Sprzeciw na pozew was created by Adam
Witam Forumowiczów
Miałem umowę w Getinie. Umowa została rozliczona niekorzystnie dla mnie. Getin wzywa do zapłaty na ponad 10 tys. zł pod rygorem skierowania pozwu do sądu. Weksla nie było do umowy. Czytałem, że Getin musi sporządzić zwykły pozew i sprawa trafi na wokandę. Czy muszę obawiać się komornika? Czy wystarczy złożyć sprzeciw?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #44 przez Master
Replied by Master on topic Sprzeciw na pozew
Witam Pana
Potwierdzam, że obecnie Getin (najczęściej) nie zabezpiecza umów leasingowych wekslem in blaco. Zatem w potencjalnym sporze sądowym sprawa trafia do sądu do rozpoznania na zasadach ogólnych. Po otrzymaniu pozwu z sądu należy wnieść sprzeciw ciągu 14 dni od daty otrzymania korespondencji. Proszę zachować czujność i odbierać listy. Komornika proszę się nie obawiać (komornik działa na podstawie tytułu wykonawczego, w tym przypadku wyroku z klauzulą). Sprawę musi rozstrzygnąć sąd.
Powodzenia!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #45 przez Adam
Replied by Adam on topic Sprzeciw na pozew
Dzięki za info.
Czekam zatem na korespondencję z sądu i będę walczyć na wokandzie! Może Getin przegapi terminy :-D
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.129 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:30488 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:27221 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:27694 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:26748 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu…

21-06-2016 Wyświetleń:26307 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:28399 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony