Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Specjalizacje firm leasingowych

Topic-icon Gdzie leasing na maszynę a gdzie na samochód?

Facebook
Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #35

Nie każda korporacja leasingowa sfinansuje wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa. Nie wystarczą dobre wyniki, odpowiedni dostawca i czyste bazy BIK oraz KRD.
Korporacje leasingowe specjalizują się w odpowiednich segmentach rynku oraz kwotach transakcji. Praktycznie leasingując auto w korporacji X, mając świetną obsługę i warunki - niekoniecznie możemy liczyć na leasing np. komputera. Wynika to z procedur a przede wszystkim z polityki korporacji.
Na rynku polskim są korporacje zajmujące się finansowaniem "drobnicy" i sprzętu IT. Są również takie, które leasingują głównie pojazdy ciężarowe. Inne specjalizują się w maszynach rolniczych a jeszcze inne w nieruchomościach. Obserwując rankingi korporacji leasingowych oraz wolumen sprzedaży można łatwo zorientować się, gdzie najprościej wyleasingujemy ciężarówkę a gdzie komputer.
Osobnym zagadnieniem jest również polityka finansowania przedmiotów używanych lub tylko nowych i to w dodatku od autoryzowanych dealerów konkretnej marki.
Poniżej zamieszczam link do rankingu firm leasingowych. W zestawieniu widać wartość środków trwałych oddanych w leasing w poszczególnych branżach: pojazdy, maszyny i urządzenia, maszyny rolnicze, autobusy, maszyny poligraficzne, itd…. Przykładowo: Siemens w 2014 roku sfinansował zakup maszyn rolniczych o wartości 302 mln zł netto i za ponad 1 mld zakup maszyn oraz urządzeń. W tym samym okresie Getin Leasing sfinansował za kwotę 302 mln zł zakup maszyn i urządzeń i tylko za 24 mln zakup maszyn rolniczych.
Zapraszam do dyskusji i analizy: forumleasing24.pl/ranking-firm-leasingowych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.249 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:13063 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:12479 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:11635 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:12321 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu

21-06-2016 Wyświetleń:12007 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:12860 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony