Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

Zajęcie przez komornika samochodu w leasingu

Facebook
Więcej
4 lata 1 tydzień temu - 4 lata 1 tydzień temu #66 przez grabik
Witam, jeżeli komornik zajmie samochód w leasingu, to dłużnik ma powiadomić o tym firmę leasingową czy ma to zrobić komornik?
Ostatnia4 lata 1 tydzień temu edycja: grabik od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #67 przez Analityk
Dzień dobry

Komornik nie powinien zająć przedmiotu, który jest w leasingu. Właścicielem jest firma leasingowa a leasingobiorca wyłącznie używa przedmiot.
Czy wg Pana komornik miał wiedzę, że auto jest w leasingu? Komornik może odpytać CEPIK. Poza tym na zajęcie służy skarga.
O zajęciu komorniczym dowie się firma leasingowa od komornika i następnie wniesie do wierzyciela i komornika o zwolnienie przedmiotu spod egzekucji. Bez obaw :-)
W razie problemów proszę o tel. 607-290-903. Pomożemy.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu - 4 lata 1 tydzień temu #68 przez grabik
Dziękuję, jak będzie problem, to skontaktuję się z Panem. Na razie jakiś asesor straszył, że zajmą bo auto jest w moim władaniu czy tak jakoś. Udaje, że nie robi mu różnicy, czy to leasing.
Ostatnia4 lata 1 tydzień temu edycja: grabik od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.317 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:18955 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zosta(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:17532 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Art(...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:17244 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni (...)

Flota własna czy leasingowana – korzy…

22-06-2016 Wyświetleń:17202 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówn(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasing…

21-06-2016 Wyświetleń:16845 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość (...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:18127 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadk(...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony