Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Leasing bez BIK i KRD

Topic-icon Dla kogo leasing bez BIK i KRD?

Facebook
Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #17

Inicjuję temat leasingu bez BIK i KRD. Zapraszam do gorącej dyskusji.

Na czym polega i dla kogo?

Każdy kto ma wpis w KRD lub negatywną historię w BIK-u wie, że uzyskanie kredytu lub leasingu może stanowić istotny problem. Firmy leasingowe i banki sprawdzają nawet kilkanaście różnych rejestrów i baz - w tym BIG, KRD, BIK. Ponieważ najczęściej wnioskodawcą na leasing jest firma, korporacje leasingowe nie potrzebują odrębnej zgody na odpytanie większości baz. Inaczej jest w przypadki konsumentów. Tam zgoda jest niezbędna.
Dla firm leasingowych klient z KRD lub z negatywną historią stanowi ryzyko niewypłacalności. W związku z tym w większości korporacji leasingowych klient z negatywną historią nie otrzyma finansowania.
Jest na rynku kilka firm, które akceptują ryzyko klienta notowanego z rejestrach dłużników. To kwestia polityki wewnętrznej korporacji i zabezpieczenia potencjalnego ryzyka. Dlatego tzw. leasing bez BIK i KRD (bazy są oczywiście sprawdzane) najczęściej jest droższy od leasingu oferowanego dla klientów "czystych" z dobrą historią płatniczą. Dodatkowo zabezpieczeniem transakcji może być poręczenie osób trzecich, zastaw lub dodatkowa hipoteka.

Gdzie uzyskam leasing bez BIK i KRD?

Jest kilka firm w Polsce, które finansują klientów z negatywną historią. Np. Leasing Polski, Finserv, Best leasing. Wystarczy wpisać w dominującej wyszukiwarce hasło "leasing bez bik i krd". Warto porównać kilka ofert oraz warunków.
Generalnie leasing bez BIK i KRD nie powinien różnić się znacząco od innych leasingów oferowanych przez wiodące korporacje w Polsce, oprócz wyższej marży, wyższej opłaty wstępnej i możliwych dodatkowych zabezpieczeń. To niestety cena za "negatywną historię płatniczą". Zapraszam do dyskusji!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #18

Orange wpisał mnie do KRD. Sprawa była sporna ale wpis w KRD widniał przez kilka miesięcy. Nie mogłem uzyskać leasingu. W końcu podpisałem umowę z Leasingiem Polskim. Było kilka warunków, które musiałem spełnić:
1. OW 20%
2. Weksel in blanco + poręczenie małżonki
3. Opłata manipulacyjna
4. Jeden kluczyk do auta w depozycie LP
5. Ubezpieczenie rekomendowane przez LP w pierwszym roku płatne z góry
6. GPS na aucie.
Oferta jest nieco droższa (na poziomie 16% w skali roku). Na razie spłacam i jeżdżę. Nie miałem żadnych problemów, chociaż słyszałem, że jak się nie płaci to windykują i rozliczają hardcorowo!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #19

Miałam podobny przypadek z tą różnicą, że w KRD był wpis na 6 tys. i ugoda z kontrahentem. EFL - domówił, Getin - odmówił, RL - odmówił. Dostałam zgodę w Finserv z Torunia z warunkiem poręczenia rodziców. Opłata wstępna 15%. Jest drogo ale auto w leaisngu było zakupione z dużym rabatem z salonu jako nowe w 2015 rocznik 2014 (Skoda Oktavia). Polisa w ratach - co było dla mnie bradzo ważne.
Pozdrawiam.
K :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.285 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:15986 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:15113 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:14378 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:14923 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu

21-06-2016 Wyświetleń:14582 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:15614 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony