Leasing bez BIK i KRD

Dla kogo leasing bez BIK i KRD?

Więcej
8 lata 3 tygodni temu #17 przez Master
Inicjuję temat leasingu bez BIK i KRD. Zapraszam do gorącej dyskusji.

Na czym polega i dla kogo?

Każdy kto ma wpis w KRD lub negatywną historię w BIK-u wie, że uzyskanie kredytu lub leasingu może stanowić istotny problem. Firmy leasingowe i banki sprawdzają nawet kilkanaście różnych rejestrów i baz - w tym BIG, KRD, BIK. Ponieważ najczęściej wnioskodawcą na leasing jest firma, korporacje leasingowe nie potrzebują odrębnej zgody na odpytanie większości baz. Inaczej jest w przypadki konsumentów. Tam zgoda jest niezbędna.
Dla firm leasingowych klient z KRD lub z negatywną historią stanowi ryzyko niewypłacalności. W związku z tym w większości korporacji leasingowych klient z negatywną historią nie otrzyma finansowania.
Jest na rynku kilka firm, które akceptują ryzyko klienta notowanego z rejestrach dłużników. To kwestia polityki wewnętrznej korporacji i zabezpieczenia potencjalnego ryzyka. Dlatego tzw. leasing bez BIK i KRD (bazy są oczywiście sprawdzane) najczęściej jest droższy od leasingu oferowanego dla klientów "czystych" z dobrą historią płatniczą. Dodatkowo zabezpieczeniem transakcji może być poręczenie osób trzecich, zastaw lub dodatkowa hipoteka.

Gdzie uzyskam leasing bez BIK i KRD?

Jest kilka firm w Polsce, które finansują klientów z negatywną historią. Np. Leasing Polski, Finserv, Best leasing. Wystarczy wpisać w dominującej wyszukiwarce hasło "leasing bez bik i krd". Warto porównać kilka ofert oraz warunków.
Generalnie leasing bez BIK i KRD nie powinien różnić się znacząco od innych leasingów oferowanych przez wiodące korporacje w Polsce, oprócz wyższej marży, wyższej opłaty wstępnej i możliwych dodatkowych zabezpieczeń. To niestety cena za "negatywną historię płatniczą". Zapraszam do dyskusji!

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 tygodni temu #18 przez Mesio72
Orange wpisał mnie do KRD. Sprawa była sporna ale wpis w KRD widniał przez kilka miesięcy. Nie mogłem uzyskać leasingu. W końcu podpisałem umowę z Leasingiem Polskim. Było kilka warunków, które musiałem spełnić:
1. OW 20%
2. Weksel in blanco + poręczenie małżonki
3. Opłata manipulacyjna
4. Jeden kluczyk do auta w depozycie LP
5. Ubezpieczenie rekomendowane przez LP w pierwszym roku płatne z góry
6. GPS na aucie.
Oferta jest nieco droższa (na poziomie 16% w skali roku). Na razie spłacam i jeżdżę. Nie miałem żadnych problemów, chociaż słyszałem, że jak się nie płaci to windykują i rozliczają hardcorowo!

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #19 przez Karolcia
Miałam podobny przypadek z tą różnicą, że w KRD był wpis na 6 tys. i ugoda z kontrahentem. EFL - domówił, Getin - odmówił, RL - odmówił. Dostałam zgodę w Finserv z Torunia z warunkiem poręczenia rodziców. Opłata wstępna 15%. Jest drogo ale auto w leaisngu było zakupione z dużym rabatem z salonu jako nowe w 2015 rocznik 2014 (Skoda Oktavia). Polisa w ratach - co było dla mnie bradzo ważne.
Pozdrawiam.
K :-)

Please Zaloguj to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.271 s.
Zasilane przez Forum Kunena