Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Leasing a wynajem długoterminowy

Topic-icon Wynajem zamiast leasingu

Facebook
Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #5

Szukam usługi wynajmu auta klasy C na okres 24 m-cy jako alternatywy dla leasingu operacyjnego. Czytałem w sieci, że rata może być niższa niż w leasingu i dodatkowo nie muszę budżetować polisy, serwisu i opon. Gdzie taką ofertę mogę otrzymać i jakie są generalnie procedury uzyskania takiego wynajmu? W sieci reklamuje się Masterlease i Raiffeissen Leasing. Ma ktoś taką umowę i może podzielić się wiedzą? Czy to jakaś ściema?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #9

Witaj
Firmy leasingowe mają w ofercie wynajem. W praktyce jednak jest to zwykła umowa leasingowa oraz dodatkowa umowa na serwis.
Są też firmy, które profesjonalnie wynajmują auta długoterminowo, np. 24 lub 36 m-ce z minimalna opłatą wstępną. Co ciekawe, rata jest niższa niż w leasingu. Masz wszystko w racie: serwis, ubezpieczenie, auto zastępcze, opony. Np. Astra V w benzynie to rata około 1200 zł brutto w kontrakcie na dwa lata. Płacisz i używasz. Nie martwisz się o przekroczenie miesięcznego budżetu :-)
Jak będziesz zainteresowany pisz na forum. Chętnie pomogę! Korzystałem z portalu NajNajem.pl
Sam używam takiego autka :-) a wcześniej miałem leasingi. Produkt CFM jest zwyczajnie nowocześniejszy niż zwykły leasing, który w istocie daje ci tylko finansowanie i wiele ryzyk oraz potencjalne koszty dodatkowe jak polisa na kolejny rok lub naprawa auta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.404 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:15985 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:15111 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:14377 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:14922 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu

21-06-2016 Wyświetleń:14581 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:15614 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony