Forum o leasingu. Opinie o firmach leasingowych. Pomoc prawna w leasingu. Najlepsze oferty leasingowe, rekomendacje, komentarze i porady. Masz problem w leasingu? Zapytaj o pomoc. Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasze forum!

× Leasing a wynajem długoterminowy

Topic-icon Czym różni się CFM od standardowego leasingu?

Facebook
Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #53

Witam.
Rozważam korzystanie z auta w leasingu. Jednak intrygujące są porównania i korzyści płynące z umowy wynajmu długoterminowego. Możecie wyjaśnić na czym głównie polegają różnice? Koszty, zalety, wady.
Z góry dziękuję. Syla :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #55

Dzień dobry Syla

Przede wszystkim należy podkreślić, że wynajem długoterminowy jest produktem znacznie nowocześniejszym i wygodniejszym niż klasyczny leasing.
W przypadku leasingu płacisz nominalnie dużą opłatę wstępną i raty kapitałowo-odsetkowe, które w całym okresie trwania umowy pokrywają pożyczony przez leasingodawcę "kredyt rzeczowy" czyli kapitał. Odsetki są wynagrodzeniem finansującego (firmy leasingowej). Przedmiot leasingu nie jest twoją własnością ale stanie się po uiszczeniu ostatniej raty i wartości wykupowej. Dodatkowo ponosisz koszty ubezpieczenia, serwisu, przeglądów, napraw. Nie masz gwarancji, że auto będzie na końcu twoje, bowiem może dojść do wypowiedzenia umowy lub rozwiązania, np. wskutek szkody całkowitej lub utraty przez ciebie płynności finansowej.
Reasumując: w leasingu płacisz raty leasingowe ale w zamian nie otrzymujesz nic prócz finansowania. Nie masz w racie anie serwisu, ani ubezpieczenia, wymiany opon, itd...
W wynajmie długoterminowym masz niską opłatę wstępną a rata bardzo często jest niższa niż w leasingu ale zawiera dodatkowo ubezpieczenie, serwis, wymianę opon. Zatem możesz precyzyjnie budżetować sobie opłaty miesięczne, np. 1000 zł. Nie zaskoczą cię dodatkowe opłaty, które masz w leasingu.
W wynajmie podpisujesz umowę np. na 3 lata na nowy wóz. Płacisz np. 1000 zł miesięcznie i jeździsz. Nie martwisz się o koszty dodatkowe (opony, serwis, auto zastępcze, ubezpieczenie assistance). Polecam: www.najnajem.pl Znajdziesz tam ciekawe pakiety!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #57

Zastanawiam się dlaczego CFM jest tańczy od leasingu. Gdzie jest kruczek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #58

Mechanizm finansowy oparty jest na rabatach uzyskiwanych przez wypożyczalnię. Wypożyczalnia kupuje z sieci dealerskich ogromne ilości samochodów. Ma rabaty na zakup, serwis i ubezpieczenia. To wpływa na ofertę dla naszych klientów. Takiego rabatu nie uzyska nigdy klient detaliczny lub firma, która kupuje jedno lub kilka aut.
Ponadto, samochód po kontrakcie długoterminowym szybko znajduje nowego nabywcę lub pracuje na wynajmie krótkoterminowym lub jako auto zastępcze.
Zapraszam :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.055 s.

Zapraszamy na FB

Wezwanie do wykupu weksla

01-07-2016 Wyświetleń:11750 Blog Super User - avatar Super User

Wezwanie do wykupienia weksla Zabezpieczeniem umowy leasingu jest bardzo często weksel in blanco. W przypadku rozwiązania umowy leasingu wystawiony przez leasingobiorcę weksel powinien zostać wy(...)

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie w…

01-07-2016 Wyświetleń:11228 Blog Super User - avatar Super User

Leasing czy kredyt? Jakie finansowanie wybrać dla firmy. Czy to w leasingu, czy kredycie, wykorzystując różne instrumenty, przedsiębiorca odliczy koszty od podstawy opodatkowania - rozmowa z Arturem (...)

Leasing All in One - promocja Renault

23-06-2016 Wyświetleń:10356 Blog Super User - avatar Super User

Leasing All in One - promocja Renault Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, RCI przygotował ofertę leasingu z serwisami (CFM). Firma może swobodnie korzystać z samochodu i w pełni skoncen(...)

Flota własna czy leasingowana – korzyści…

22-06-2016 Wyświetleń:11120 Blog Super User - avatar Super User

Flota własna czy leasingowana – korzyści i minusy Rozmowa dla Gazety Finaansowej z Arturem Podolskim – menadżerem portalu Strefaleasingu.pl oraz mecenasem Krzysztofem Lange. Kosztowo, zarówno kredyt(...)

Wartość zwróconego przedmiotu leasingu

21-06-2016 Wyświetleń:10807 Blog Super User - avatar Super User

Ustalenie wartości zwróconego przedmiotu leasingu Zasadą jest, że dochodzona przez finansującego należność z tytułu niezapłaconych rat leasingowych, powinna zostać zmniejszona o wartość odzyskanego p(...)

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauz…

15-06-2016 Wyświetleń:11575 Blog Super User - avatar Super User

Rozliczenie stron umowy leasingu z klauzulą waloryzacyjną Elementy konstrukcyjne umowy tzw. leasingu denominowanego W niniejszym artykule, z uwagi na drastyczny w ostatnim okresie wzrost przypadków (...)

Czy wiesz, że...

"Sprzedaż przedmiotu leaisngu  - Finansujący nie powinien zbywać rzeczy poniżej rzeczywiście możliwej do uzyskania ceny, w przeciwnym bowiem wypadku może narazić się na zarzut nienależytego rozliczenia przedterminowo rozwiązanej umowy leasingu."

"Umowa leasingu nie obniża zdolności kredytowej przedsiebiorstwa."

"Finansujący nie odpowiada wobec korzystającego za przydatność rzeczy do umówionego użytku."

 

 

Początek strony