Nakaz zapłaty z weksla

Dostałem nakaz zapłaty z sądu

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #30 przez Logistic74
Wczoraj dostałem nakaz zapłaty z sądu po wypowiedzianej umowie w Raiffeisen Leasing. Mam 14 dni na złożenie zarzutów albo zapłatę. Nie zgadzam się z kwotą. Nakaz dostał również mój kolega, który poręczał umowę. Kwota 19 840 zł. Problem w tym, że oddałem auto do leasingu na własny koszt a wartość pojazdu wg mnie powinna w całości pokryć kontrakt. Czy wystarczy, że odpiszę do sądu na formularzu i podam, że leasing co prawda został wypowiedziany wskutek zaległości jednej raty i ubezpieczenia ale pojazd powinien pokryć cały dług? Była duża wpłata początkowa 30%. Sprawdzałem w sieci, że auto powinno być sprzedane za +/- 35 tys. brutto (ceny rynkowe od 30 do 45 tys.). Z tego wynika, że RL sprzedał pojazd za 15-20 tys. Jakaś porażka....

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #39 przez Master
Dzień dobry

Koniecznie trzeba złożyć zarzuty od nakazu zapłaty z wnioskiem o wstrzymanie klauzuli wykonalności. Proszę pamiętać, że zarzutu muszą być opłacone. Opłata wynosi 3/4 z 5% Wartości Przedmiotu Sporu (WPS). Może Pan dołączyć wniosek o zwolnienie z opłaty sądowej. Druk jest dostępny na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Najlepiej zlecić przygotowanie zarzutów prawnikowi. Rozliczenie umowy leasingu wymaga wiedzy specjalnej z zakresu rachunkowości (dyskonto, wyliczenie marży i oprocentowania, itd...). Zarzuty powinny uwzględniać wszystkie twierdzenia i fakty pod rygorem ich odrzucenia w dalszym toku postępowania.
Musi pan również liczyć się, że sąd może nie wstrzymać wykonalności nakazu zapłaty. Zgodnie z 492 § 3 kpc nakaz zapłaty wydany na podstawie weksla, warrantu, rewersu lub czeku staje się natychmiast wykonalny po upływie terminu do zaspokojenia roszczenia. W razie wniesienia zarzutów sąd może na wniosek pozwanego wstrzymać wykonanie nakazu.
Pozdrawiam.

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #63 przez Logistic74
Witam
Stało się najgorsze. Sąd wydał klauzulę, pomimo zarzutów, które wniosłem osobiście. Teraz szaleje komornik. Zajął mi wierzytelności i rachunki. Czy mogło tak się stać z uwagi na błędy w zarzutach?

Please Zaloguj to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #64 przez Master
Dzień dobry
Profesjonalne przygotowanie zarzutów warto zlecić kancelarii prawnej. Jest to oczywiście dodatkowy koszt, jednak samodzielne opracowanie zarzutów może zawierać szereg formalnych uchybień. Brak istotnych informacji lub wniosków dowodowych zamyka w istocie stronie pozwanej drogę do dochodzenia swoich praw przed sądem. Rygory w tym przypadku są bardzo surowe. Trzeba pamiętać, że w treści zarzutów i załączonych dowodów to wnoszący zarzuty ma udowodnić brak zasadności roszczenia objętego nakazem zapłaty. Pozwany wraz z pismem zawierającym zarzuty od nakazu zapłaty zobowiązany jest dodatkowo do opłacenia ¾ opłaty sądowej. Proszę podesłać materiały na adres: biuro@strefaleasingu.pl Sprawdzimy co można zrobić.

Please Zaloguj to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.234 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Forum - leasing - forum - leasing, opinie o leasingu

Popularne tagi...